Każdy chciałby zajrzeć w przyszłość i dowiedzieć się, co go czeka, gdzieś hen za krawędzią teraźniejszości. We Wszechświecie wszystko jest ze sobą wzajemnie powiązane i wszystko ze sobą współdziała w sposób nierozerwalny. Życie człowieka, któremu wydaje się, że jest panem swego losu, również podlega kosmicznym regułom.

2014Według kalendarza chińskiego, rok 2014 jest rokiem Konia, okresem, który niesie ze sobą wielką energię. Chińscy mędrcy uważali, że Koń odpłaca każdemu według jego zasług, jako że sam ciężko pracuje na prawo do odpoczynku. Sukces w tym roku będzie więc należał do ludzi, którzy potrafią harmonijnie zaplanować swoje działania.

A jakie są prognozy na bieżący rok postawione dawno temu przez słynnych jasnowidzów i proroków? Istnieli i istnieją ludzie obdarzeni nieziemskim darem przewidywania zdarzeń z przyszłości, kontaktowania się ze zmarłymi, odbierania informacji z kosmosu. Co mówią o losie naszej planety i poszczególnych państw w 2014 roku? Oto kilka przykładów takich przepowiedni:

Przepowiednie Nostradamusa

Nostradamus przdepowiednieSłynny szesnastowieczny francuski alchemik i astrolog Nostradamus (Michel de Nostredame) jest uważany również za jasnowidza i autora wielu proroctw. Za życia jego przepowiednie wzbudzały niezrozumienie i niedowierzanie. Także dzisiaj budzą emocje i skrajne oceny – od entuzjazmu do powątpiewania.

Przepowiednie Nostradamusa na rok 2014 związane są ze skutkami ogólnoświatowego kataklizmu. Wybuchy wulkanów, wyrzucane w atmosferę popioły i trujące gazy, a na dodatek leśne pożary mają doprowadzić – według Michel’a de Nostredame – do zanieczyszczenia Ziemi. Na skutek tego ludzie w 2014 roku będą pozbawieni zarówno srebrnego księżyca, jak i jasnego słońca. Oprócz tego, uaktywnią się terroryści, można będzie oczekiwać działań wojennych, które wynikną z przyczyn religijnych między chrześcijanami i muzułmanami. W tej wojnie będą użyte siły powietrzne. W większości krajów zaobserwuje się kryzys władzy państwowej, na skutek czego nie będą przestrzegane przepisy prawa.

Przepowiednie Edgara Caysi

Przepowiednie Edgara CaysiDo grona najsłynniejszych jasnowidzów w Stanach Zjednoczonych należy niewątpliwie Edgar Caysi. Jego prorocze zdolności można porównać z darem jasnowidzenia wielkiego Nostradamusa i legendarnej prorokini z Bułgarii – Wangi. Przepowiednie Caysi uważane są za bardzo realne i również te na 2014 rok interesują wielu ludzi.

Według jego słów, Ziemię czeka nie zwykła zmiana klimatu, ale prawdziwa katastrofa z wieloma milionami ofiar. Wyjątkowo optymistycznie brzmią natomiast przepowiednie Edgara dla Rosji. Otóż Rosja najmniej ucierpi na skutek globalnego ocieplenia, a Syberia Zachodnia stanie się wręcz „nową arką” odradzającej się cywilizacji. Jeśli chodzi o Amerykę, w Alabamie ma w tym roku wylądować flota Kosmicznej Wspólnoty. Kontrolujący życie ziemian przybysze z kosmosu mają nakazać zakończenie wszystkich konfliktów i wojen. Jasnowidz uważał, że ziemianie nawiążą kontakt z Obcymi i wejdą nimi w koalicję.

Przepowiednie Pawła Głoby

Przepowiednie Pawła GłobyZnakomity astrolog i jasnowidz Paweł Głoba często przedstawia dokładne przepowiednie dotyczące zarówno poszczególnych krajów, jak i całej planety w różnych przedziałach czasu. Co według niego przyniesie nam los w 2014 roku?

Paweł Głoba ocenia ten rok, jako czas skrajnie niestabilny i niebezpieczny, a świat może znaleźć się na krawędzi wojny. Już w pierwszych miesiącach ma rozpocząć się światowy kryzys finansowy i gospodarczy, który doprowadzi do upadku taką potęgę, jak Stany Zjednoczone. Kryzys rozprzestrzeni się na kraje Europy, ale też Azji i Afryki. W wielu krajach zabraknie wody i żywności, gwałtownie wzrośnie liczba ofiar głodu i chorób.

Według przepowiedni Głoby wiele państw na Wchodzie czekają rewolucyjne wstrząsy, najwięcej mogą ucierpieć Syria i Jemen, wojna nie ominie Iranu, a na całej planecie nasilą się ataki terrorystyczne. Poza tym latem zwiększy się liczba katastrof lotniczych. Z kolei zimą powstanie zagrożenie ze strony trzęsień ziemi, powodzi, tsunami. Wiele miast na wybrzeżu Oceany Spokojnego może ulec zniszczeniu.

Do optymistycznych przepowiedni tego jasnowidza można zaliczyć możliwość wynalezienia w tym roku lekarstwa na choroby nowotworowe oraz dokonanie kosmicznego odkrycia, które będzie nazwane główną sensacją XXI wieku.

Przepowiednie Wangi

WangaSłynna bułgarska jasnowidzka, która w dzieciństwie straciła wzrok, ale zyskała dar widzenia zdarzeń przyszłych, znana jest na całym świecie ze swych przepowiedni. Jej popularność powoduje, że publikowane są również fałszywe proroctwa przypisywane Wandze.

Jeśli chodzi o rok 2014, Wanga przepowiadała zakończenie trzeciej już wojny światowej, która miała rozpocząć się cztery lata wcześniej. Podczas tej wojny miała być użyta broń jądrowa, chemiczna i bakteriologiczna, co mogło zniszczyć życie na Ziemi. Wanga mówiła też o nowej fali ptasiej grypy, która tym razem pociągnie za sobą jeszcze więcej ofiar, niż pierwsza.

Osoby sceptycznie nastawione do wszelkich jasnowidzów, a do niewidomej Bułgarki zwłaszcza, mogą doświadczyć w tym momencie uczucia, które Niemcy trafnie określają „Schadenfreude”. Z jednej strony przedstawia się Wangę, jako wielką prorokinię, a z drugiej – przytacza jej przepowiednie, które nijak mają się do rzeczywistości. Wojna, która w tym roku miała się kończyć, wcale się nie zaczęła, a ptasia grypa nie jest groźniejsza od zwykłej grypy.

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy:

Przepowiednie i proroctwa nie są harmonogramem zdarzeń przyszłych, rozpisanych na lata i miesiące, niczym program telewizyjny. Zwykle jest to mówienie o rzeczach, które mogą się zdarzyć w dalekiej nawet przyszłości, ale bez podawania terminów, a jedynie z zaznaczeniem ich kolejności. Jeśli odrzucić z przepowiedni wszelkie legendarne otoczki, zbędne ozdobniki i udziwnienia oraz fałszywki przypisywane sławnym jasnowidzom, to pozostanie jasny przekaz tego, co może się zdarzyć. Przepowiednie są raczej ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem, podawanym z dużym wyprzedzeniem czasowym i tylko od nas zależy, czy zdążymy złym rzeczom zapobiec.

Śmieszne przepowiednie bardzo poważnych ludzi

Dla sceptyków, do których silniej przemawia „mędrca szkiełko i oko”, niż „wiara i czucie” prostej jasnowidzki, podajemy kilka przepowiedni znanych i szanowanych osób:

 • Rozmowa za pośrednictwem przewodu, to fantastyka!

Stary telefon„Dla wykształconych ludzi powinno być jasne, że wiadomości głosowej nie można przesłać po przewodach – twierdziła w 1865 r. gazeta The Boston Post. A nawet jeśli i uda się, to nie znajdzie żadnego praktycznego zastosowania”.

Kiedy w 1876 roku Aleksander Bell zaprezentował swój pierwszy telefon w Białym Domu, prezydent Rutheford Hayes zauważył: „To, oczywiście, wielki wynalazek, ale osądźcie sami, komu będzie się chciało z niego korzystać?”.

 • Ludziom znudzi się gapienie w skrzynkę.

Stara telewizjaHarry Warner, jeden z założycieli kompanii Warner Bros., w 1927 roku powątpiewał w celowość udźwiękowiania filmów: „Czyżby widzowie chcieli słyszeć, o czym mówią aktorzy w kinie?”.

W 1946 r. Darryl Zanuck – producent w studiu 20th Century Fox – prorokował, że telewizja nie przetrwa nawet pół roku: „Ludziom szybko znudzi się gapienie w skrzynkę każdego wieczora”.

 

 • Światu wystarczy pięć komputerów

Stary komputerW 1943 r. przedstawiciel rady dyrektorów kompanii IBM Thomas Watson prognozował, że światowe zapotrzebowanie na komputery sięgnie … pięciu sztuk.

W 1949 r. maszyna licząca ważyła 30 ton i składała się z 18 000 lamp próżniowych. Czasopismo Popular Mechanics zakładało, że w przyszłości ciężar komputera zmniejszy się do półtorej tony.

 

 • Samochód nie stanowi konkurencji dla koni

DyliżansW latach trzydziestych XIX w. profesor filozofii i astronomii Uniwersytetu Londyńskiego Dionysus Lardner stwierdził autorytatywnie:

„Podróże koleją żelazną z dużą prędkością są nierealne, ponieważ pasażerowie nie mając możliwości oddychania, uduszą się”.

W 1902 r Simon Newcomb twierdził: „Lot maszyną cięższą od powietrza jest bez sensu, żeby nie powiedzieć niemożliwy”.

Konie będą wszędzie, a samochód – co najwyżej dla pustej rozrywki” –  powiedział w 1903 r. prezes Michigan Savings Bank i radził nie inwestować w biznes samochodowy.

 • Lot w kosmos jest absurdem” – twierdził w 1957 r brytyjski astronom sir Harold Spencer Jones.
 • Nieszkodliwy atom

Energia atomowaWybitny fizyk Ernest Rutherford dokonawszy w 1917 r. rozszczepienia atomu doszedł do wniosku, że uzyskana w tym procesie energia jest zbyt mała: „Każdy, kto ma nadzieję, że przekształcanie jąder atomowych stanie się źródłem energii, wieży w brednie”.

„To największa głupota, jaką kiedykolwiek się zajmowaliśmy” – powiedział w 1944 r. do prezydenta Trumana admirał William Lee, biorący udział w amerykańskim programie atomowym. „Taka bomba nigdy nie powstanie, mówię wam to, jako ekspert od materiałów wybuchowych”.

No i komu tu lepiej wierzyć – ekspertom, czy jasnowidzom. • przepowiednie dla Polski na 2015 2016
 • baba vanga przepowiednie dla polski
 • nostradamus na rok 2016 dla polski
 • optymistyczne przepowiednie
 • przepowiednia wielkiego wynalazku przyszlosci
Przepowiednie Na 2014 Rok
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Przepowiednie Na 2014 Rok